Duben 2011

Glee Music 2nd Season

24. dubna 2011 v 12:54 | Kelly |  Music
Výběr glee hudby z druhé série, až bude odvysílaná celá, přidám další písničky:

2x01
Empire State of Mind
Telephone - sakra Sue, nemohlas je to nechat dozpívat? :D


Glee Music 1st Season

24. dubna 2011 v 12:30 | Kelly |  Music
Miluju většinu písniček, které v Glee nazpívali. Zde je výběr mých nejoblíbenějších pěkně od začátku:
Bohužel jsem na youtube nenašla všechna čísla tak, jak byla v seriálu, proto jsou některá videa jen jako písničky.

1x01 Don't Stop Believing - tu snad musí milovat každý Gleek :-)"I'm the thing that monsters have nightmares about. And right now, you and me are gonna show 'em why."

24. dubna 2011 v 11:33 | Kelly |  Diary
Ehm, jo, neměla bych tu sedět a psát článek, ale ležet v maturitních otázkách, které už jsem mimochodem dodělala, a učit se. Jenže je tu menší potíž s "měla". Fakt se mi nechce. Strávila jsem nad vypracováním otázek nechutné množství času a fakt se mi nechce učit se je. A nejvíc mě baví, když se mě někdo zeptá, jestli už mám všechny otázky a jestli bych mu je nedala. Hell to the no. Co si ti lidi sakra myslí? Že vy můžete sedět x hodin na knížkami a zákony a oni vše dostanou bez toho, aniž by hnuli prstem? To si fakt nemyslím. Je rozdíl mezi "být sobec" a "být blbec". A dost výrazný.

Hláška z Buffy, mého nejoblíbenějšího seriálu, kterou jsem použila jako nadpis, sice není z těch nejvtipnějších, ale celkem dost dobře vystihuje seriál jako celek. Musím se přiznat, že jsem se opět vrátila ke čtení B/A povídek, tentokrát však v angličtině. A výběr je opravdu bohatý.

Momentálně se snažím poprat s knížkou "Bylo nás pět", čte se to dobře, sice je to trošku zmatené kvůli jazyku, kterým autor knihu napsal, ale celkem mě to baví. To rozhodně nemůžu říct o Starých pověsech českým, jež mi připomínají jeden velký patos. Řeknu vám, z našeho seznamu povinné četby, kde je 40 knížek, a ze kterého jsem si 20 musela vybrat, bych si znolu přečetla snad akorát Lakomce. Nejvíc mi vadí, že z anglické literatury tam máme jenom Hamleta od Shakespeara, aby se neřeklo, a z americké Svět podle Garpa a Stařec a moře. Nelíbilo se mi ani jedno. Kde je Dickens, sestry Bronteovy, Shaw, Byron, Twain, London, Dickenson a další velká jména těchto dvou světových literatur?

Jsem ráda, že teď mám prázdniny, ale Velikonoce fakt nesnáším. Nejodpornější svátek, co znám. Nebudu rozebírat důvody, proč to tak je, nechci článek na A4 o Velikonocích.

Menší optimismus na závěr, naučila jsem se řešit jeden typ příkladů ze scií. Pokrok :D

Užívejte jarního počasí :-)

xoxo

The Bangles - Eternal Flame

24. dubna 2011 v 11:05 | Kelly |  Music
Nebudu zastírat, že bych si na tuto písničku vzpomněla nebýt TVD. A vážně chci, aby ji Candice Accola zazpívala celou. Ale i tahle původní verze je úžasná.Human Weapon

16. dubna 2011 v 16:23 | Kelly |  TV Shows


Things change, friends leave, and life doesn’t stop for anybody

3. dubna 2011 v 22:05 | Kelly |  Diary

Hey guys, long time no see.
Ano ano, dlouhou dobu jsem vás neinformovala o dění ve svém životě. Měsíc? Možná i víc. Nicméně, nastal čas vše sesumírovat a zapsat.

Dlouho jsem přemýšlela, jaký zvolit nadpis pro tento článek, až jsem našla tento perfektní citát. Hlavně ta část 'things change' je hodně výstižná. Neudálo se ani tak moc věcí jako spíš jen pár zásadních. A jedna mě zasáhla tak moc, že jsem sama byla překvapená, jak moc mě to vzalo. Snažila jsem se z těch negativních pocitů vypsat už dříve, ale pokaždé, když jsem jen pomyslela, co bych napsala, jsem zjistila, že to ještě nedokážu bez toho, aniž bych si musela donést kapesníčky. Jsem prostě hloupá, když jsem si myslela, že mezi námi je víc než 'pouhé' přátelství. Holt nejsem ona. Pomalu se s tím srovnávám, a je to o to těžší, jak se ke mně neustále chová, jak je ke mně milý, škádlíme se jako dřív, máme mezi sebou úžasný vztah. Ovšem 'jen' jako kamarádi. Schválně používám uvozovky, protože naše přátelství pro mě znamená nesmírně moc a vážím si ho. Jsem ubohá, když si uchovávám naději, že v létě možná, když já tu budu a ona bude pryč někde 150 kilometrů daleko?

V poslední době se zase nacházím v období, kdy mě hodiny češtiny a němčiny neskonale vytáčejí. Zřejmě je na vině naše úžasně neschopná učitelka. Nevadí, že za dva měsíce maturuju. God, rychle od tohoto tématu pryč, nebo se zase vzteknu a budu mít urgentní potřebu do něčeho praštit. Seriously. Celkově mě ale už pobyt ve škole rozčiluje, aneb jak řekla moje kamarádka, už mě vytáčí i chodník v areálu školy. Na druhou stranu mi bude intr i škola chybět, to vím jistě. Zvláště po tomto roce, žádný rok jsem se nepřátelila s tolika lidmi z jiných ročníků jako letos. A nejvíc s prváky XD

Moc mi budou chybět moje nové kamarádky z jitsu, hlavně jedna z nich. Mám je ráda obě dvě, ale ta druhá je mi bližší, protože prožívá podobné věci jako já. Zašly jsem si spolu na pizzu, snažily se všechno probrat, ale čas neúprosně běžel a my pořád měly milion věcí, co jsme chtěly říct. Proto mám ráda smsky zadarmo :D

Říkala jsem si, že se dokoukám na stávající díly druhé série TVD a pak se začnu učit na maturitu. No, to by možná vyšlo, kdyby mi výše zmiňovaná kamarádka neukázala dokonalý seriál Human Weapon z roku 2007 o bojových uměních. Miluju bojová umění, je to můj nejoblíběnější sport, chtěla bych víc cvičení XD A když se ještě díváte, jak bojuje a trénuje úžasný Jason Chambers, opravdu se vám nechce odejít od obrazovky. Perlička, seriál jsem stáhla samozřejmě v angličtině, že si pak najdu titulky. Ouha, nejsou ani české, ani anglické. Zjistila jsem ale, že mi to nevadí :-)

Sotva jsem dneska přijela na intr, vytočila mě spolubydlící. Od září ji letos tak nějak nemůžu vystát, chvílemi je to v pohodě, ale pak bych ji nejradši seřvala na tři doby nebo praštila. Přijde mi, že je někde zaseklá na dvanácti letech, strašně se snaží být dospělá a za dámu, ale pak se zachová jako rozmazlený fracek.

Ve středu mě čekají závěrečné zkoušky z tělocviku ze sebeobrany a z těch několika mála technik z juda nebo karate, které jsme se za ty čtyři roky naučili. Při pohledu na některé holky ze třídy se mi chce brečet, když je vidím cvičit. Ještěže chodím na jitsu se stejně zapálenými lidmi jako já, tam mám příležitost se naučit dané techniky pořádně a efektivně. Jesti se dostanu na vysokou, budu si pak buď v Praze nebo Olomouci najít nějaký oddíl. A při pomyšlení na prázdniny bez tatami je mi hrozně. XD

Jestli jste zvládly dočíst až sem, obdivuji vás a děkuji :-) Raději už však tento článek ukončím.

xoxo

Within Temptation - All I Need

2. dubna 2011 v 16:57 | Kelly |  Music
Nezapomenutelná scéna z TVD. Viděla jsem ji už snad nejmíň stokrát. A ta písnička je prostě boží.Make My Heart A Better Place

2. dubna 2011 v 16:10 | Kelly |  News
Po veelmi dlouhé době jsem nastavila nový layout. Projevila se moje nová posedlost "The Vampire Diaries", respektive pár Damon/Elena. Trochu jsem si s ním pohrála, tak doufám, že se vám bude zobrazovat dobře :-)

Btw, už jsem dokoula všechny existující díly TVD a přidávám se k netrpělivě čekajícím na další epizodu ;)