Human Weapon

16. dubna 2011 v 16:23 | Kelly |  TV ShowsÚžasný projekt z dílny History Channelu. Nejedná se o klasický seriál, Human Weapon leží na rozhraní seriálu a dokumentu. V ČR vysíláno pod názvem "Tělo jako zbraň". A čeho se vlastně týká? Bojových umění. V úvodu každého dílu se dozvídáme, že na světě existují stovky druhů bojových umění. Seriál nás provede těmi nejznámějšími a nejrozšířenějšími.

Hlavními představiteli jsou Jason Chambers, zápasník v MMA a držitel černého pásku v brazilském ju-jitsu, a Bill Duff, bývalý hráč amerického fotbalu a wrestler. Oba mají bohaté zkušenosti s bojem, proto jsou těmi pravými pro tento seriál. V každém díle nás zavedou do země původu nějakého bojového území, stručně nás seznámí s historií bojového umění, kulturou a tradicí. Mezitím se učí techniky z tohoto bojového umění a na konci každé epizody jeden z nich bojuje se šampionem daného umění.

Zajímavý je také "vědecký" přístup k bojovým technikám. Každá technika je fyzikálně rozebrána a názorně zobrazen její princip a fungování. Opravdu mě kolikrát překvapilo, jakou sílu člověk dokáže vyvinout, když napřiklad provede kop z otočky nebo dá úder loktem.Existuje celkem 16 epizod: Muay Thai (thai box), Enskrima, Karate, Savate, Judo, Pankration, Krav Maga, Marine Corps Martial Arts, MMA, Kung Fu, Sambo, Pradal Serey, Silat, Ninjutsu, Taekwondo, Passport to Pain.

Ještě jsem se nestihla podívat na všechny díly, nicméně bych doporučila díl s Krav Maga, MMA, MCMAP a všechny ostatní :D Zjistíte, že opravdu je rozdíl, jestli se některá bojová umění cvičí jako sport, nebo s cílem zranit či zabít a přežít.

Poznámka: pokud se chcete na Human Weapon dívat, dejte si pozor, jestli stahujete v češtině nebo v angličtině, protože neexistují české ani anglické titulky.

Některé moje oblíbené techniky:
Tomoe Nage - Judo


Triangle - MMA


Obrana proti škrcení zepředu - Krav Maga


Sestřih technik z Muay Thai


Třeba vás ukázky zaujmou ke sledování Human Weapon. Když už nejste fanda bojových sportů, stojí za to se dívat aspoň kvůli Jasonovi ;) :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patty Patty | Web | 17. dubna 2011 v 11:52 | Reagovat

Děkuju za pochvalu :-) Jinak to písmo je  Jellyka, Saint-Andrew's Queen :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama