"I'm the thing that monsters have nightmares about. And right now, you and me are gonna show 'em why."

24. dubna 2011 v 11:33 | Kelly |  Diary
Ehm, jo, neměla bych tu sedět a psát článek, ale ležet v maturitních otázkách, které už jsem mimochodem dodělala, a učit se. Jenže je tu menší potíž s "měla". Fakt se mi nechce. Strávila jsem nad vypracováním otázek nechutné množství času a fakt se mi nechce učit se je. A nejvíc mě baví, když se mě někdo zeptá, jestli už mám všechny otázky a jestli bych mu je nedala. Hell to the no. Co si ti lidi sakra myslí? Že vy můžete sedět x hodin na knížkami a zákony a oni vše dostanou bez toho, aniž by hnuli prstem? To si fakt nemyslím. Je rozdíl mezi "být sobec" a "být blbec". A dost výrazný.

Hláška z Buffy, mého nejoblíbenějšího seriálu, kterou jsem použila jako nadpis, sice není z těch nejvtipnějších, ale celkem dost dobře vystihuje seriál jako celek. Musím se přiznat, že jsem se opět vrátila ke čtení B/A povídek, tentokrát však v angličtině. A výběr je opravdu bohatý.

Momentálně se snažím poprat s knížkou "Bylo nás pět", čte se to dobře, sice je to trošku zmatené kvůli jazyku, kterým autor knihu napsal, ale celkem mě to baví. To rozhodně nemůžu říct o Starých pověsech českým, jež mi připomínají jeden velký patos. Řeknu vám, z našeho seznamu povinné četby, kde je 40 knížek, a ze kterého jsem si 20 musela vybrat, bych si znolu přečetla snad akorát Lakomce. Nejvíc mi vadí, že z anglické literatury tam máme jenom Hamleta od Shakespeara, aby se neřeklo, a z americké Svět podle Garpa a Stařec a moře. Nelíbilo se mi ani jedno. Kde je Dickens, sestry Bronteovy, Shaw, Byron, Twain, London, Dickenson a další velká jména těchto dvou světových literatur?

Jsem ráda, že teď mám prázdniny, ale Velikonoce fakt nesnáším. Nejodpornější svátek, co znám. Nebudu rozebírat důvody, proč to tak je, nechci článek na A4 o Velikonocích.

Menší optimismus na závěr, naučila jsem se řešit jeden typ příkladů ze scií. Pokrok :D

Užívejte jarního počasí :-)

xoxo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patty Patty | Web | 24. dubna 2011 v 14:05 | Reagovat

Tohle nesnáším, člověk stráví tolik hodin vypracováváním otázek a ostatní je po něm pak chtějí, protože jsou moc leniví vypracovat si je sami. Tak proč na to nejít tou nejjednodušší cestou a nepůjčit si je od toho, kdo je už vypracoval? Taky se mi to minulý rok stalo, nechtěla jsem být hnusná, ale otázky, které jsem si sama pracně vypracovala jsem nikomu na okopírování nepůjčila, když si to neuměli vypracovat sami, jejich problém.
Bylo nás pět jsem četla, dočetla jsem to do konce, ale nevím proč, strašně mě to nudilo, dalo mi to velkou práci, abych to dočetla... Na druhou stranu Svět podle Garpa jsem měla přečtený raz dva, ta knížka mě hodně zaujala. Nechápu, proč dávají na seznam literatury k maturitě knížky, které se nedají číst, až se divím, že jsem jich 20 zvládla přečíst.
Velikonoce taky nesnáším, zcela se ztotožňuji s tvým názorem - nejodpornější svátek co znám, já už asi 5 let neotvírám, jediné plus na tom všem je, že je v pondělí volno.

2 valleria valleria | Web | 24. dubna 2011 v 17:52 | Reagovat

To nějak zvládneš. Vypracování otázek je už podstatná část, když si to dělala, tak sis určitě něco taky zapamatovala, ne? :) Ách, jak já tyhle lidi nesnáším, co si myslí? A tak je to se vším, ovšem už mi docházejí výmluvy xD

Buffy byl vůbec první seriál, který jsem kdy měla ráda a stále má pro mě takové zvláštní místo, ale už bych se k němu asi nevrátila. Angela ano, doufám, že o letních prázdninách se mi podaří ho znovu vidět, ale Buffy už asi ne.

Já nechápu, proč do těch maturitních seznamů dávají takové hlouposti? Proč nedají třeba 10 na výběr a zbylá díla ať si vyberem každý sám, co prostě přečetl, co ho bavilo. Podle mě je to pěkně blbý systém, dát seznam 40 knih a vyber si, když se to půlka nedá... a navíc, státní maturity... ha a proč má teda každá škola jiný seznam? :D tak už bych to dala celé stejně, ne?

K Velikonocům mám stejný postoj, ale prádzniny beru za každých okolností.

3 Lola Lola | Web | 24. dubna 2011 v 20:56 | Reagovat

Nechuť k učení.. jéje to moc dobře znám.. :D :D ale držím palce ať ti to jde ;-)
Letos mi ty Velikonoce taky lezou nějak krkem.. ne že bych je před tím nějak měla ráda, ale letos to je nějak víc... :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama