"Fire bad; tree pretty."

5. června 2011 v 18:13 | Kelly |  Diary
Oz: "Guys take a moment to deal with this: - we survived."
Buffy: "It was a hell of a battle!"
Oz: "Not the battle, high school."

Zdá se mi, že můj mozek je tak nějak ještě stále na úrovni "fire bad, tree pretty". Nevím, jestli to způsobilo velké učení na maturitu, stres z přijímacího pohovoru, loučení se s přáteli nebo co, nicméně doufám, že se brzy dostanu do normálu.

Tento článeček píšu zejména díky (pro) vallerii, která se mě v komentářích ptala na tři slova, kterými bych popsala maturitu. Celkem složitý úkol, protože části maturity byly v podstatě dvě - školní a státní. Takže použiju celkem šest slov, snad to nebude vadit ;-)

Školní část - vyčerpávající, šílená a nefér. Je jasné, že naučit se tunu textu je únavné, a to i když se připravujete poctivě celé čtyři roky jako já. Stejně nechápu smysl toho, že se vyberou čtyři předměty a musíte odříkat vše, co jste se naučili za dobu studia, i když předmětů jste měli daleko víc. A nefér? Někomu to možná bude připadat zarážející, ale je to tak, zkouší vás učitelé, kteří vás znají, nejsou objektivní. Ano, a jedné straně výhoda, ale jak k tomu přijdeme my poctiví, když u maturity pak stejně někdo, kdo to umí tak tak (ehm, neumí), dostane čtyřku z milosti? Nejen u maturity... Jinak jsem maturovala z práva, kriminalistiky + bezpečnostní činnosti (cizinecká, dopravní a pořádková policie), češtiny a angličtiny (vyšší úroveň).

Státní část - pohoda, nedořešená, zdlouhavá. Na státní část maturit jsem se ani nepřipravovala. Psala jsem akorát v říjnu generálku a potom v češtině jsme psali cvičný didaktický test a pár slohovek. Stejně to bylo na nic, protože v češtině mi didaktický test připadal těžší (neřeším) a krom tak čtyř příkladů neměl s češtinou absolutně nic společného. Haló, maturuju z češtiny, nedělám test obecně studijních předpokladů! Angličtina mi na druhou stranu přišla lehčí než na generálce v říjnu. Nemyslím si, že se jednalo o úroveň B2, kterou se vyšší úroveň prezentuje. A fakt se mi nelíbí, že musím na výsledky čekat do 20. června. Jo, 17. je sice dostane škola, ale jak já budu vědět, jak jsem dopadla? Ti, co to neudělali, si pro maturitní vysvědčení půjdou úplně zbytečně... Btw, dala jsem si nepovinnou matiku. Tři příklady jsem nespočítala, o jednom už vím, že ho mám blbě, zbytek snad dobře. Na to, že jsem se na to nepřipravovala...

Ehm, chtěla jsem krátký článek, že? Nějak se nezadařilo. Ještě se musím zmínit, že jsem začala dělat autoškolu. Přijela jsem domů, navštívil mě děda a oznámil mi, že druhý den mi začíná autoškola. Dostávám panickou hrůzu, když si sama sebe představím za volantem... Teorie je v klidu, 361 znám ze školy... Myslím, že zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích by měl znát každý. A třeba bych to dala jako povinnou součást maturity.

Doufám, že se vám líbí hláška z Buffy (3x22 Graduation Day II). Oz to vystihnul pěkně :)

xoxo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 valleria valleria | Web | 5. června 2011 v 18:32 | Reagovat

Hláška na začátku mě pěkně pobavila a naladila na příjemnou vlnu k čtení článku. Tak nevím, jestli se mám citít provinile, že si to kvůli mně musela psát xD Každopádně děkuji. Do tří slov jsem řekla jen tak, aby ses s tím moc nezdržovala :)
Sice to "neznám", ale i tak souhlasím, že je to docela nefér a takhle to probíhá celé roky xD
A nelíbí se mi, že se u nás takhle musíme učit v "kratkém" období na zkoušky ze všeho, kdyby jsme se za každý předmět celé čtyři roky sbírali body, které by na konci pak rozhodly, bylo by to nejen jednodušší i pro profesory, ale hlavně by to bylo fér a třeba by se zvýšila úroveň vzdělání, že by všem celé tři roky nebylo všechno jedno, hlavně že projdou, když vědí, že pak se budou měsíc učit a maj to v kapse.
Státní maturita je zřejmě jeden velký bordel, že? xD
Budu držet palce s autoškolou, mě se te´d každý ptá, jesli si budu dělat řidičák, nechápu, co mě otravují xD kolikrát budu muset opakovat, že chci počkat až po maturitě, že mi to teď stejně bude na dvě věci? :D
Tak tedy moc děkuji :)

2 Patty Patty | Web | 8. června 2011 v 15:44 | Reagovat

Děkuju za pochvalu :-) Jop, Rileyho nesnáším, takový ulízánek :-D Aby si pak z toho konce SPN nebyla zklamaná.... no však uvidíš :-)

3 Adelle Adelle | Web | 11. června 2011 v 21:55 | Reagovat

Teda, stejně jako u vallerie mám pocití (vím), že jsem tento článek už četla a zse žádný komentář. Musím jít do sebe. Tak na letošní maturitu jsem slyšela spoustu chvály i naávek. Já osobně z toho nejsem nadšená, proč mám maturovat ze šesti předmětů? Ale jak se zdá a jak to většina lidí prezentuje, ta státní část nebyla tolik těžká, jako ústní zkoušení, takež to asi vyjde na stejnou. Nebo ne, já nevím. Držím palce u autoškoly. A krásná fotka Davida :-)

4 Katka Katka | Web | 12. června 2011 v 22:17 | Reagovat

S tou maturitou jsi to pěkně vystihla, naprosto souhlasím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama