Srpen 2011

College Girl (1): Omnia Mea Mecum Porto

26. srpna 2011 v 15:25 | Kelly |  Diary

Jak jsem slíbila, začínám novou část rubriky 'Diary', a sice vysokoškolský deníček. Zatím toho není moc co napsat, vzhledem k tomu, že teprve nastupuju do prvního ročníku. Nicméně se vám pokusím přiblížit svůj výběr školy, zkušenost s přihláškami, přijímačkami a zápisem.

Víte, měla jsem celkem pěkně naplánováno, že se budu hlásit na práva, pěkně se na ně připravovat, abych to zvládla. Realita byla však zcela jiná. V průběhu čtvrťáku jsem si uvědomila, že ve skutečnosti ani právo moc studovat nechci. Jo, je užitečné, něco z něho mě baví, dají se tím vydělat velké peníze, ale to musíte být zatraceně dobrej právník, neustále se učit nová znění zákonů a držet krok s parlamentem. A přiznejme si, zájem o práva je obrovský, za chvíli tu bude přeprávníkováno. Moje láska k angličtině zvítězila...

Myslím, že je důležité uvědomit si, co vlastně chcete studovat - baví vás umění, fyzika, tělocvik, chtěli byste se tím živit? Byly byste překvapené, jaké jsem našla rozmanité obory - dokonce obor pro rozhodčí. Také je dobré zjistit si co nejvíce informací o dané škole/oboru. Nejlépe se s konkrétním oborem seznámíte samozřejmě na stránkách domovské univerzity. A pokud nechcete vyloženě postupovat podle škol, existují chytré webovky - vysokeskoly.cz nebo vejska.cz. Na těchto stránkách jsem strávila celkem dost času... A rozhodně doporučuju navštívit veletrh vysokých škol Gaudeamus v Brně. Přivezla jsem si z tama snad dvě tašky letáků :DMisha Collins

25. srpna 2011 v 14:42 | Kelly |  Article Pictures

Bones: "You know, elephants are not purple. This is wrong"

25. srpna 2011 v 14:39 | Kelly |  News
Po dlouhé době jsem si zkusila chvíli pohrát s grafikou a vylezlo z toho pár avatarů:

4x Nina Dobrev, 3x Bones, 2x David Boreanaz
tag: avatars

Three words, eight letters

22. srpna 2011 v 20:34 | Kelly |  News
Kdo by to byl čekal, že se mi nový layout povede vytvořit už dnes. O víkendu jsem měla pár pokusů, ale všechny skončily v koši. Po shlédnutí finále Gossip Girl mi došlo, že tento můj oblíbený pár jsem na layoutu ještě neměla. Snad se bude líbit :)

Jenny: "Together you're invincible.'

Castiel:"It's very complex. If the pizza man truly loves this babysitter, why does he keep slapping her rear?"

22. srpna 2011 v 15:07 | Kelly |  Diary
Sluníčko. Normálně venku už třetí den svítí sluníčko a je víc než dvacet pět stupňů. Že by konečně začalo léto? Asi už ne, ale myšlenka je to lákavá. Mám ráda léto. Parno, horko, kdy mě zmrzlina nezchladí a já můžu ležet na dece a jít se vykoupat do studeného bazénu.

Víte, co se mi vůbec nelíbí? Že musím jít o víkendu oba dva dny do práce až do večera. Chtěla jsem oslavit narozeniny, nějak to holt nevyjde, budu si muset najít jiný termín. Když já tak nerada slavím ať už svoje nebo cizí narozeniny v jiný den, než opravdu jsou. Pár dní možná, ale známí mají narozeniny v únoru a oslavu pořádají v červnu. To mi připadne trapné.

Zítra konečně jedu na zápis do Olomouce na vysokou. Jsem zvědavá, co se všechno dozvím/nedozvím. Očekávám informace jak pro mimina, něco ve stylu 'College for Dummies'. Jestli to tak nebude, nevím nevím :D Už 'znám' svoje dvě spolužačky, zajímalo by mě, kolik nás nakonec na našem oboru bude. Plánovaný počet byl 25, nakonec vzali 40, ale kolik lidí se opravdu zapíše, to zůstává ve hvězdách. Říkala jsem si, že bych potom do této rubriky mohla přispívat svými postřehy z vysoké, co mi bude připadat zajímavé, nebo co naopak bude zajímat vás.

Pokročila jsem se šestou sérií SPN, zbývá mi devět dílů. Jsem z toho taková rozpačitá. Bezduchý Sam byl idiot, celkem ble. Ale hrozně jsem si užila devátou epizodu, kdy big bad byly víly. A pak úroveň zase klesla. Připadá mi, že se na to dívám už spíš ze zvědavosti, abych věděla, co se stalo, ne proto, že bych si to užívala. Snad se to spraví. A chybí mi Cas, je tam moc málo.

Ikonka u článku tentokrát nepochází z mé tvorby, našla jsem ji na fanpopu, autora si nepamatuji, snad mi promine. Ale zveřejnit jsem ji musela. Jistě chápete proč :D Taky plánuji nový design, ale víte, jak mi to vždycky hrozně trvá...

Určitě se v týdnu ještě ozvu, abych se podělila o dojmy ze zápisu. Samozřejmě jsem stále k zastižení na Twitteru ;)

xoxo


Spike:" Don't worry, you'll get your kittens."

14. srpna 2011 v 15:26 | Kelly |  Diary
Zdravím vás po celkem dlouhé době bez aktualizací. Nějak se mi vůbec nechtělo nic dělat, ani pomalu chodit na Twitter, což už je dost vážné :D Nicméně doufám, že moje pochmurná a totálně ignorantská nálada zmizela. Možná to má na svědomí sluníčko, které se konečně rozhoupalo a vykouklo z mraků. Trochu.

Řeknu vám, tohle léto je vážně na houby. Absolutně mě nebaví. Z celého léta jsem si užila možná tak čtyři dny. Praha, tatami a naposledy dva luxusní dny strávené s mými jitsačkami (jo, je to strašné slovo, souhlasím :D). V úterý odpoledne jsem jela za svou bývalou spolužačkou, teda ona letos půjde do třeťáku, ale víte jak to myslím; se kterou jsem chodila na jitsu. Ve středu jsme ještě s jednou naší parťačkou jely do Olomouce do aquaparku. Dokonce i tramvaje mají výluky. A zrovna ta naše :D Tak jsme si zastávku zajely špatným autobusem :D Po první jízdě na trychtýři se moje nohy proměnily ve dva kusy želé, ale bylo to parádní. Jízda klasickým toboganem pak byla celkem nudná :D A večer jsme šly na trénink, strašně ráda jsem viděla trenéra a kámoše z oddílu. A zjistila jsem, že ještě nejsem tak úplně nemožná, že jsem ještě všechno nezapomněla. A pizza v naší oblíbené restauraci byla příjemnou tečkou na závěr. Škoda, že ten čas tak rychle utekl.

Hláška z nadpisu může pocházet jen z jediného seriálu: Buffy :) Minulý víkend jsem si pustila pár dílů ze šesté série počínaje epizodou 'Tabula Rasa' (6x08). Ten díl naprosto zbožňuju. Celkově mám šestou sérii ráda, i když je oproti ostatním daleko temnější a depresivnější. Nebýt Spuffy linie byla by naprosto úžasná. Jsem hrozná, jak pořád dokola opakuju, že nemám ráda pár Buffy/Spike. Ovšem nikdy jsem nerozebírala svůj úhel pohledu. Možná je načase to udělat. jen stručně. Není to tak, že bych ty dva nenáviděla dohromady. Viděla jsem seriál a chápu, že spolu mohli být svým způsobem šťastní, rozuměli si, znali svoje nejhorší stránky, dokázali pochopit jeden druhého. Ale stejně podle mě Angel pro Buffy bude vždy ten jediný. Prostě neexistuje, že by si vybrala Spika před Angelem. Na druhé straně, kdyby tu Angel nebyl, neměla bych proti tomuto pár nějaké výhrady. A fakt nechápu, proč si Joss (nebo někdo ze spol.) vymyslel tu část "okamžik opravdového štěstí a duše udělá pufff...") Asi nějaká jeho frustrace... Ne, nebudu zabýhat do psychologie

Sledujete někdo True Blood? Nepamatující si Eric je sice roztomilý, ale už by mu paměť vrátit mohli. A celá ta série s čarodějnicemi je nějaká divná. Nicméně už bylo ohlášeno, že pátá série bude. A už se nemůžu dočkat podzimní seriálové sezóny. Bones, Glee, GG, HIMYM, Cougar Town, možná SPN, New Girl, TVD, Ringer, The Secret Circle. Blue Mountain State... Nevím, jestli jsem vyjmenovala všechno, na co se chci zase dívat, ale netuším, jak to zvládnu :D Btw, znáte někdo seriál Blue Mountain State nebo pod českým názvem 'Borci z Blue Mountain State'? Seriál občas srovnávaný se sériií filmů 'American Pie', absurdní ptákovina, ale skvělý až hoodně černý humor :D

A musím se pochlubit, konečně jsme si s bráchou pořídili wifi router, takže mám internet v notebooku. Nemusím snad ani zmiňovat, jak je fajn nemuset se pořád doprošovat, ať můžu jít na net.

Zatím ;)
xoxo

Láska bolí aneb proč Buffy nemohla najít lásku

3. srpna 2011 v 21:36 | Kelly |  Extra
Ráda čtu eseje zabývajícími se různými tématy, která se objevila v seriálu "Buffy the Vampire Slayer". Tato esej se mi velmi líbila, protože mi ukázala další úhel pohledu, který, ač se mi moc nelíbí, nemůžu ignorovat. Protože "Buffy eseje" jsou samozřejmě v angličtině, jednu jsem přeložila. Tuto esej napsala Maria Vlahos, original si můžete přečíst zde.Láska bolí aneb proč Buffy nemohla najít lásku


Maria Vlahos, 5. dubna 2011


Joss Whedon je tvůrce ikonických seriálů. Buffy the Vampire Slayer (1997 - 2003), Angel (1999 - 2004), Firefly (2002) a Dollhouse (2009 - 2010). Proslul vytvářením jedinečných a silných ženských postav, které jsou nezávislé, sexy a vlastní nadpřirozené síly. Ve skutečnosti jsou všechny jeho seriály založeny na science fiction motivech jako upíři, cestování vesmírem a ovládání mysli. Stvořením těchto fantasy seriálů se Whedon snaží přimět své publikum pochopit, co znamená milovat, co znamená nenávidět a co to znamená být člověk. Whedon chytře vystavěl své seriály na tématech feminismu, duchaplném humoru a své verzi existencionalismu. Jeho seriály mezi jeho uctívači fanoušky, kteří ho fanaticky následují na internetu, vzbudily jak rozpaky, tak diskusi.


Ve všech těch diskusích a debatách fanoušků Whedona po celém světě existuje jedno téma, které je všechny spojuje. Tohle téma, na kterém se všichni fanoušci dokážou shodnout, od Buffy až k Dollhousu, je názor, že láska bolí. Všechny postavy v Buffy, Angelovi, Firefly a Dollhousu zažily lásku ať tak, či onak: zamilovaly se, byly ve vztahu, nebo byly někým okouzleny. Přesto jejich láska nevydržela. S výjimkou dvou párů v Dollhouse (Sierra a Victor, Echo a Paul - tak trochu) každý vztah v seriálu Whedona, který začal jako něco velkého, je nakonec zničen. Postavy se znovu a znovu zamilovávají, jen aby byly zraněny. Ale pokud má být láska něco šťastného, něco, čeho bychom měli dosáhnout, něco, co má být naplňující, proč teda Whedonovy postavy nikdy s láskou neskončí ? Proč o lásku tak tvrdě bojují, jen aby ji zase ztratily a skončily s bolestí? Buffy, Angel a Spike jsou bojovníci od přírody, kteří pokořili pekelné démony, příšery a upíry a zastavily mnoho apokalyps, ale proč nedokážou získat lásku? Proč jim láska tak moc ubližuje?