Září 2011

College Girl (3): Discas oportet, quamdiu est, quod nescias

24. září 2011 v 10:51 | Kelly |  Diary


Discas oportet, quamdiu est, quod nescias
Tak dlouho se uč, dokud trvá (tvoje) neznalost.

První týden školy mám (úspěšně) za sebou. Vezmu to tedy pěkně popořádku, od mého příjezdu na kolej. Cesta do Olomouce pro mě není nic neznámého, vlastně teď je moje jízda vlakem o polovinu kratší než na střední. Jela jsem se svým úžasným kamarádem a ještě jeho dvěma spolužáky. A jeden z nich mě má opravdu rád. Je fakt pěkné slyšet, že na vás nikdy nezapomene... Nicméně jsem se nechala ukecat, abych počkala na jiný vlak, tak jako jsme to dělávali loni. Takže spoje MHD, které jsem měla najité, mi byly nanic, protože jsem do Olomouce dorazila o hodinu později :D Šla jsem si koupit měsíční studentskou jízdenku, podívat se, co mi jede, ale to, co jsem hledala, jsem nenašla. Tak jsem sedla na tramvaj, o které jsem věděla, že má jet na nějaké to přestupní místo, odkud musím pokračovat autobusem. A trefila jsem se, za chviličku přijel ten správný autobus. To, že jsem měla extrémně těžkou krosnu snad ani zmiňovat nemusím :D

Dorazila jsem na kolej, kde už čekala jedna spolubydlící. Funguje tady tzv. buňkový systém. Tedy že koupelna + záchod jsou společné pro dva pokoje, které jsou pro tři lidi. Musím uznat, že koupelna je opravdu nádherná, vypadá úplně nová. Na pokoji jsou tři lůžka, z toho teda jedna dvoupatrovka (naštěstí jsem se ubytovala úplně první, takže jsem si vybrala tu normální :D), dále tři stoly a židle, nad každým poličky, tři velké skříně, lednička a další poličky. Celkově je ale pokojík menší než třeba ten, co jsem měla na intru. Co už, já mám své pěkné místečko u okna a jsem celkem spokojená, je to takový můj koutek :)

V pondělí na mě čekala první hodina. Řekla jsem si, že to vezmu pěšky, do centra to není daleko. No jo, část byla v pohodě, ale jak jsem se blížila centru, objevovalo se čím dál tím víc uliček. Nakonec jsem kamsi došla, vidím koleje od tramvaje. "Půjdu po nich, bude tam zastávka" Ta tam sice byla, ale bylo u ní "občasná zastávka" Myslím, že moji WTF reakci si dovedete představit :D Šla jsem tedy dál a došla k další zastávce už v centru, tam jsem si radši počkala na tramvaj :D Jinak jsem zjistila, že pěšky jsem ve škole rychleji než MHD, taková desetiminutová procházka. Ale komu se má chtít to pořád chodit, že :D
Fajn, dostala jsem se do školy. A teď najít učebnu. Na mojí katedře byl sice vyvěšený rozpis, kde jsou, ale z K14 a šipky dolů jsem toho moc nepobrala. Tak jsem se zeptala jedné holčiny, která ji se mnou ochotně hledala, byla už v druháku a stejně netušila, kde je :D Nakonec se mi zeptala na vrátnici, a šla se mnou až k té učebně - byla na úplně jiné budově. Jenže na vrátnici taky řekli, že ta hodina je zrušená. Každopádně jsem tam šla, stála tam skupina studentů čekajících na nějaké info stejně jako já :D Po chvíli přišla vyučující, řekla, že kvůli rekonstrukci hodina není, dala nám papír s rozpisem, co budeme dělat, a poslala nás do knihovny pro materiály na příští hodinu, samozřejmě materiály tam nebyly. To, že nás poslala úplně jinam, jsem se dozvěděla až včera. Navíc už ty materiály mám okopírované na celý kurz, protože jsem naprosto po haluzi potkala holčinu ze stejného oboru z druháku, která byla tak ochotná, že mi je donesla :)

V úterý byla první hodina opět z důvodu rekonstrukce zrušena. A ve středu došlo k zajímavé situaci - měli jsme mít Teorii a metodiku překladu. Ještě je ta samá hodina, ale o tlumočení. A v jednom semestru máme mít to a ve druhém to druhé. Čili máme být na půlky, ale všichni jsme se zapsali na překlad. Takže část musela odejít na to tlumočení. Dobrovolně nedobrovolně jsem se teda zvedla a přidala se k těm, co šli na překlad. Řekli nám, ať té učitelce napíšeme mail nebo na ni počkáme, ať nás zapíše do svého kurzu. Čekat se nám nechtělo, tak jsme se vydali do knihovny napsat hromadný e-mail. U jednoho počítače nás stálo sedm, tak jsme dělali celkem show :D Někteří z nás měli mít ještě hodinu, která ale byla opět zrušena, tentokrát pro nemoc vyučujícího :D Tak jsme to zabali v jedné restauraci a strávili teorii a metodiku překladu po svém :D

Ještě se vrátím ke spolubydlícím. Ta druhá přijela až v pondělí ráno. Od úterý mi začala lézt na nervy. Přijde mi jako naprosto neschopná, nehorázně ufňákaná a tupá osoba se špatným televizním vkusem. Slovo ohleduplnost se zřejmě v jejím slovníku nenachází. A jestli si ještě jednou dá svůj ručník na MOJI postel, tak zapomenu, že jsem si slíbila už nikdy neudělám soto maki komi.

Celkově mi tenhle týden přišlo, že jsem se neustále někoho/starších spolužáků na něco vyptávala. Naštěstí jsou na to zvyklí a pamatují si, že také byli zmatení prváčci :D, takže jsou milí a netváří se na nás jako na totální blbce.

Řekla bych, že tento článek pro vás asi není moc užitečný, spíše je to jen soupis mých dojmů/zážitků :)

xoxo

Rachel: "I look forward to the day the paparazzi provokes me and I attack them."

17. září 2011 v 11:35 | Kelly |  News
Po delší době jsem se pokusila vytvořit nějakou tu grafiku a skončila jsem u dvou wallpaperu s tématikou Glee. Btw, včera jsem viděla film Never Back Down 2: The Beatdown, jsem z něho naprosto unešená. Tedy, příběh v podstatě žádný, ale o to tam ani nešlo. Ty MMA boje, pastva pro oči :)


On my own - Rachel Berry

Pretending - duet Rachel a Finna z epizody 2x22 New York


Elizabeth Bennet

14. září 2011 v 17:56 | Kelly |  Quotes
"I could more easily forgive his vanity had he not wounded mine."

Elizabeth Bennet (Pride and Prejudice, Jane Austen)

Ringer

14. září 2011 v 17:50 | Kelly |  News
Páni, měla bych se poplácat po rameni, není to ani měsíc a já jsem změnila design :) Tentokrát jsem použila krásné fotky Sarah Michelle Gellar a Nestora Carbonella (aspoň doufám, že je to on). Btw, budete sledovat Ringer?

Dean: "You are like a brother to me"

11. září 2011 v 11:02 | Kelly |  Diary
Musím se bezútěšně ptát:"Co to jen provedli s Castielem? Proč?" Kompletně zničili charakter jedné postavy, až moc mi tohle připomíná tu šílenou dějovou linii s Cordelií ve čtvrté sérii Angela. No, raději se v tom nebudu pitvat.

Pomaličku si dávám dohromady věci na kolej, ale fakt jenom pomaličku xD btw, nemá někdo volný náklaďák? Jen že ho zřejmě budu ve čtvrtek potřebovat. A je fakt síla, kolik toho budu muset oběhat. A nejvíc na hlavu je to, že budu muset jet na jednu kolej pro smlouvu o ubytování a pak až můžu jet na tu svou se ubytovat.

"Your logic does not resemble our earth logic."

Asi tak xD Je neděle dopoledne a už snad od osmi od rána tady nějaký idiot seká trávu. A včera to samé. Sakra, nemůžete dát lidem o víkendu pokoj? Co mají dělat ti chudáci, kteří přišli po noční a chtějí se aspoň trochu vyspat?

Jak už jsem se s vámi podělila na twitteru, povedlo se mi zapsat si kurz italštiny pro začátečníky. Sice jsem přemýšelela nad japonštinou nebo třeba francouzštinou, ale italština se mi líbí, takže proč ne :) Jen se mi kryje s jednou přednáškou, takže si ten předmět budu muset zřejmě nechat na další semestr, protože tu italštinu fakt chci. Jé, já už se tak těším xD fakt se těším do školy. To, že až budu hledat učebnu na první přednášku a budu vyděšená jak malý kuře, je vedlejší :D A jsem zvědavá na spolubydlící na koleje.

Mohla jsem bydlet s kamarádkou na privátě, říkala jsem si že tak od října, protože teď už jsem si platila kolej, musí se platit jistota, aby viděli, že opravdu máme o tu kolej zájem, jinak by naše místo nabídli někomu jinému... A kamarádka mi sdělila, že cena nájmu je jiná, než mi řekla předtím a že by s námi bydlela ještě její kamarádka, o které vím akorát její jméno... A já jsem ta špatná, když jsem odmítla... Nebudu opakovat, co mi řekla...No, aspoň se to, čeho jsem se obávala, stalo dřív, než to mělo nějaké větší důsledky, ale stejně mě to mrzí...

Pryč od toho. Konečně se taky dostanu do velké knihovny. Samozřejmě vědecká knihovna, mé milované britské centrum... přemýšlím, jestli se mám zaregistrovat i do městské knihovny Olomouce. Asi to zatím nechám být a časem uvidím.

Začala jsem číst Shakespearovy Sonety. No... narovinu, nejsem fanda poezie. Přiznám, že některé verše se mi líbily, ale jiné na mě působily těžkopádně, kostrbatě. Víte, čtu si to nahlas, abych vůbec rozuměla tomu, co čtu, takže mi některé verše pěkně ladí, ale jiné ne. Možná je to překladem, angličtina je jiná, ale abych si půjčila Shakespeara v angličtině, na to fakt odvahu nemám xD

Tak jsem zase napsala tunu věcí a řekla všeho všudy nic xD Těm, co už mají školu, přeji hodně studijních úspěchů :)

xoxo
College Girl (2): Noli iurare in verba magistri

5. září 2011 v 12:07 | Kelly |  Diary


Druhý článek o mém budoucím vysokoškolském životě :) Slibovala jsem, že napíšu o zápisu.

Popravdě, jsem z něho byla zklamaná. Absolvovala jsem ho ke konci srpna, vychytala jsem jeden z těch mála horkých dnů a málem se v aule filozofické fakulty upekla, respektive všichni, kdo tam byli přítomní. Nevím, jestli jsem čekala manuál ve stylu 'College for Dummies', ale zápis se dá shrnout jednou větou: "Vše důležité je na netu." Nevím teda, jak je to u jiných škol, ale na UPOL ano. Dostali jsme průvodce studiem "Kudy kam", potvrzení o studiu, záložku, na našem oboru papír s předměty a jejich ročníkové rozvržení. A záložku s logem školy, to mě teda potěšilo :)

Dobré ale bylo, že nám hned vydali to potvrzení o studiu, také nám dali razítka na všemožné průkazky - vlaky, MHD... Takže doporučuju si je donést na zápis s sebou, budete to mít hned vyřízené a nemusíte pak někde lítat po všech čertech :D Ale abych nebyla jen kritická, seznámili nás se školním internetovým portálem, jak se máme zapsat předměty, kam se obracet, když budeme mít problémy...

Potom se přímo mého oboru ujal náš vedoucí, zavedl nás na mateřskou učebnu, kde budeme mít pár předmětů. Je to pěkná, moderní učebna, každý má svůj stoleček s počítačem. Také jsme dostali papír s upřesněním, které předměty si máme zapsat v zimním semestru a pár užitečných informací. Celkově zápis trval něco přes hodinu.Phil Collins - You'll Be in My Heart

5. září 2011 v 11:11 | Kelly |  Music
Pro mě naprosto jedinečná, brilantní písnička. Celkově mám písničky od Phila Collinse ráda, hlavně CD 'Love Songs A Compilation... old and new'. A pokaždé zuřím, když si vzpomenu, že tato píseň, která ve filmu Tarzan získala Oscara, byla přezpívána, aby ladila s českým dabingem.


Test písně v celém článku