Extra

Láska bolí aneb proč Buffy nemohla najít lásku

3. srpna 2011 v 21:36 | Kelly
Ráda čtu eseje zabývajícími se různými tématy, která se objevila v seriálu "Buffy the Vampire Slayer". Tato esej se mi velmi líbila, protože mi ukázala další úhel pohledu, který, ač se mi moc nelíbí, nemůžu ignorovat. Protože "Buffy eseje" jsou samozřejmě v angličtině, jednu jsem přeložila. Tuto esej napsala Maria Vlahos, original si můžete přečíst zde.Láska bolí aneb proč Buffy nemohla najít lásku


Maria Vlahos, 5. dubna 2011


Joss Whedon je tvůrce ikonických seriálů. Buffy the Vampire Slayer (1997 - 2003), Angel (1999 - 2004), Firefly (2002) a Dollhouse (2009 - 2010). Proslul vytvářením jedinečných a silných ženských postav, které jsou nezávislé, sexy a vlastní nadpřirozené síly. Ve skutečnosti jsou všechny jeho seriály založeny na science fiction motivech jako upíři, cestování vesmírem a ovládání mysli. Stvořením těchto fantasy seriálů se Whedon snaží přimět své publikum pochopit, co znamená milovat, co znamená nenávidět a co to znamená být člověk. Whedon chytře vystavěl své seriály na tématech feminismu, duchaplném humoru a své verzi existencionalismu. Jeho seriály mezi jeho uctívači fanoušky, kteří ho fanaticky následují na internetu, vzbudily jak rozpaky, tak diskusi.


Ve všech těch diskusích a debatách fanoušků Whedona po celém světě existuje jedno téma, které je všechny spojuje. Tohle téma, na kterém se všichni fanoušci dokážou shodnout, od Buffy až k Dollhousu, je názor, že láska bolí. Všechny postavy v Buffy, Angelovi, Firefly a Dollhousu zažily lásku ať tak, či onak: zamilovaly se, byly ve vztahu, nebo byly někým okouzleny. Přesto jejich láska nevydržela. S výjimkou dvou párů v Dollhouse (Sierra a Victor, Echo a Paul - tak trochu) každý vztah v seriálu Whedona, který začal jako něco velkého, je nakonec zničen. Postavy se znovu a znovu zamilovávají, jen aby byly zraněny. Ale pokud má být láska něco šťastného, něco, čeho bychom měli dosáhnout, něco, co má být naplňující, proč teda Whedonovy postavy nikdy s láskou neskončí ? Proč o lásku tak tvrdě bojují, jen aby ji zase ztratily a skončily s bolestí? Buffy, Angel a Spike jsou bojovníci od přírody, kteří pokořili pekelné démony, příšery a upíry a zastavily mnoho apokalyps, ale proč nedokážou získat lásku? Proč jim láska tak moc ubližuje?

Buffy 8x36 v češtině

16. února 2011 v 13:33 | Kelly
buffy8x36

Po dlouhé době jsem se vrátila k překladu komiksové Buffy. Přeložila jsem 36. číslo. Stáhnout si ho můžete buď na uloz.to nebo přes rapidshare.


11 novoročních předsevzetí inspirovaných "Bones"

31. prosince 2010 v 11:00 | Kelly
Stránka buddytv uveřejnila seznam 11 novoročních přesevzetí inspirovaných seriálem Sběratelé kostí. Tady jsou:

1. Poznávejte novou kulturu
Obohaťte svůj život v roce 2011 zkoumání zcela nové kultury. Ani nemusíte cestovat daleko - Brennan našla nekončící zásobu fascinace vyšetřováním "Jersey Shore" v "The Maggots in the Meathead". 

new culture

2. Být ve vztahu
Srazila vás v roce 2010 láska na kolena? Nebojte se, můžete být jako Booth a jít dál s novým vztahem. S Brennanovou to nikam nevedlo, ale stačil malý výlet do Afghanistánu, aby si Booth našel nový typ vysněné ženy.

být ve vztahu

3. Založit rodinu
Co by mohlo být lepší, než přivést na svět nové dítě v roce 2011? Angele a Hodginsovi si mohli dát na čas se svatbou, ale neplýtvali jím, co se týče založení rodiny. Nový rok je perfektní čas začít uvažovat o vlastním malém šprtovi.

rodina

4. Víc cestovat
Vždy je dobře cestovat a poznat víc věcí o světě. Nicméně, zkušenosti z Bones přikazují, že Paříž (prodloužené líbánky ústící v těhotenství) nebo Afghanistán (uzdravené zlomené srdce a nový milostný zájem) jsou lepšími volbami než Indonesia (neúspěšné archeologické vykopávky a útok v džungli).

cestování

5. Jíst zdravější jídlo
Vyhýbání se nezdravému jídlu je vždycky dobrá volba. Konec konců, mrkve jsou lepší než sladkosti, dokonce i když vaše tabulky čokolády neobsahují rozkládající se těla.

zdravé jídlo

6. Učit se o historii
Větší znalosti historie jsou vždycky výhoda a nikdy není pozdě naučit se nová fakta. Nikdy nevíte, kdy budete, jako postavy z Bones, potřebovat znát některý z těch faktů, abyste vyřešili desetiletí starý, poháněný spiknutím případ atentátu.

historie

7. Posunout vztah na další úroveň
Angela a Hodgins nám ukázali, jak může na rok rozdělený pár po pár měsících skončit v manželství! Jen se zkuste vyhnout svatbě ve vězení. To zřídka funguje tak jako v Bones.

vztah

8. Navštěvovat kostel častěji
Jen se zkuste vyhnout těm s hořícími ďábelskými mrtvolami na oltáři.

kostel

9. Navštívit sraz střední školy
Ano, hrozní lidé budou pořád hrozní. Ano, pravděpodobně jste skončili tak, jak každý očekával. A ne, děcko, které vás šikanovalo pravděpodobně neskončí zavražděné jako v Bones. Ale je stejně je to charakter posilující zkušenost.

sraz

10. Udělat něco pro děti
Nezáleží na tom, jak je vaše práce důležitá, 2011 může být dobrý čas na sdílení vašich znalostí a zkušeností s další generací. Brennan nemusela cítit, že děti jsou "přesné, když přijde na empirické bádání", ale to jí nezabránilo ve sdílení vědy s dětmi v "Bunsen Jude the Science Dude".

děti

11. Sdílet své city
Je to zdravé. A možná budete mít větší štěstí než Booth a Brennan v roce 2010.

pocity


Tak co, oslovilo vás nějaké "Bones" předsevzetí? :-)
 
 

Reklama